Ngjarjet e dhunshme në veri, Policia e Kosovës e EULEX-i bëjnë lëvizjen urgjente

Aktuale

Ngjarjet e dhunshme në veri, Policia e Kosovës e EULEX-i bëjnë lëvizjen urgjente

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 20:03
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe të EULEX-it kanë shkuar para zyrës së Komisionit Komunal Zgjedhor në Mitrovicën e Veriut, pas sulmit që iu bë zyrtarëve dhe objektit në këtë pjesë të vendit.

Zyrtarët policorë tashmë janë duke e vendosur shiritin për skenë krimi.

Atje më herët u gjet një granatë dore e pashpërthyer.

Gjatë ditës, në veri të vendit janë dëgjuar edhe shpërthime e të shtëna me armë, ku dyshohet se këto vijnë pasi zyrtarët e KKZ-së ishin duke i bërë përgatitjet për zgjedhjet e jashtëzakonshme që pritet të mbahen atje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat