Ish-ministrja: Opozita duhet t’i unifikojë me qeverinë qëndrimet për Asociacionin

Aktuale

Ish-ministrja: Opozita duhet t’i unifikojë me qeverinë qëndrimet për Asociacionin

Më: 24 janar 2023 Në ora: 22:30
Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, në Rubikon me Adriatik Kelmendin, ka thënë sonte se opozita duhet t’i unifikojë qëndrimet e saj me qeverinë, për çështjen e asociacionit.

Siç tha ajo, sepse nëse do të kishte unifikim edhe në vitet 2013/2015, mbase mund të kishte sot një marrëveshje më të mirë.

”Nëse do të kishte më 2013/2015 një ekip uniteti, ku do të bënte pjesë ndoshta edhe zotëri Haradinaj edhe zotëri Kurti, të cilët e kanë kundërshtuar këtë marrëveshje të asociacionit ndoshta edhe nuk do të nënshkruhej, do të bëhej një marrëveshje më e mirë, edhe e 2013-ës edhe kjo e parimeve.

Mirëpo ne po shohim vazhdimisht një minim të njëri-tjetrit, një përdorim të dialogut për narrativa, poena politikë dhe në fund Kosova po e pëson”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat