Nga zyra e Osmanit iu shkon një goditje ndërkomëbtarëve

Aktuale

Nga zyra e Osmanit iu shkon një goditje ndërkomëbtarëve

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 12:13
Vjosa Osmani

Këshilltarja kryesore për komunikim të presidentes Vjosa Osmani, Donjeta Miftari ka reaguar pas zhvillimeve që kanë ndodhur në Kuvendin e Serbisë e ku kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq akuzonte opozitën serbe se pse i kishin lëshuar shqiptarët e Kosovës nga burgu përfshirë edhe kryeministrin Albin Kurti.

Miftari ka bërë edhe një goditje ndaj komunitetit ndërkombëtar, të cilët po e shohin Vuçiqin si “palë konstruktive” pas zhvillimeve të fundit në kuadër të procesit të dialogut, duke thënë se pavarësisht përpjekjeve për të “lustruar” të kaluarën e Aleksander Vuçiqit dhe për ta paraqitur atë si konstruktiv “ai [Vuçiqi] gjithmonë e zbulon veten e tij të vërtetë”

Ajo ka bashkëngjitur edhe videon kur Vuçiq flet për të burgosurit kosovarë që ishin liruar.

“Këtu ai po vajton parlamentin dhe po ankohet për lirimin e të burgosurve të torturuar kosovarë të luftës, duke përfshirë edhe kryeministrin e Kosovës”, ka shkruar Miftari.

Në fund ajo e ka quajtur Vuçiqin si një “qenie njerëzore të poshtër”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat