“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit

Aktuale

“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit

Më: 21 mars 2023 Në ora: 22:17
Halil Matoshi dhe Krenar Shala

Gazetari dhe analisti i njohur Halil Matoshi dhe analisti relativisht i njohur Krenar Shala janë përplasur për çështjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi gjatë një debati televiziv..

Shala i ndërhyri Matoshit me një shembull që përfshinte shumë kilogramë të mollëve dhe bananeve.

Kjo gjë e ka nervozuar Matoshin, duke i thënë se ka mungesë të përgatitjes për këtë temë.

“Unë e ti po e bëjmë një marrëveshje, edhe ti ke me mi dhanë mu 50 kilogramë molla unë ty 40 kilogramë banane. Unë po ti dho ty 40 kilogramë banane, ti s’po mi jep mollat”, tha Shala.

“Kjo është biznes nuk është marrëveshje”, u kundërpërgjigj Matoshi

Po kjo po ndodh mes Kosovës dhe Serbisë”, pohoi Gashi.

“Ne po flasim për marrëveshje politike për të cilën ti po je pak i përgatitur për të folur dhe po e kthen të mollët e të dardhat”, tha Matoshi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat