“Fatmir, rruga e mbarë” / Profesori nga Amerika: Ke me mbetë rrugëve si kolegët tu që ikin nga LVV para disa viteve

Aktuale

“Fatmir, rruga e mbarë” / Profesori nga Amerika: Ke me mbetë rrugëve si kolegët tu që ikin nga LVV para disa viteve

Nga: A.SH Më: 21 mars 2023 Në ora: 23:10
Fatmir Humolli

Deputeti i Vetëvendosjes, Fatmir Humolli, ka thënë se që nga dita e nesërme ai do të jetë deputet i pavarur në Kuvendin e Kosovës.

Humolli tha se ky vendim ka ardhur pas pakënaqësive të tij në Vetëvendosje dhe për shkak se subjekti në fjalë nuk i ka marrë parasysh kërkesat e tij.

Për kët ka reaguar profesori nga Amerika, Binak Maxharraj i cili ka thënë se ai do të mbetet rrugëve sikur koleget e tij të cilët vite më përpara u larguan nga Lëvizja.

Shkrimi i plotë:

FATMIR, RRUGA E MBARË?!

Sepse ke me mbetë rrugëve si kolegët tu që ikin nga LVV para sa viteve?

Deputeti i Vetëvendosjes, Fatmir Humolli, ka thënë se që nga dita e nesërme ai do të jetë deputet i pavarur në Kuvendin e Kosovës.

Pra rruga e mbarë, ishalla të prin fati. Por a e dinë se çka i gjenë ata që ndahen nga torishta. Thonë se i hanë ujku.

Pyeti ata 12 rebelat e LVV që ikën para katër viteve se ku janë. Janë bërë pikë e pesë, as vetit s’po ia dijnë qarën po sillen poshtë e përpjetë si të qartur.

Ndoshta ti nuk e ke fatin e tyre. Të shkosh te Pronto Partia aty s’ka mbetë asgjë as me thur lesh nuk mundësh, me shku te LDK aty është hallakamë e madhe nuk dihet se kush kollitet aty sepse aty janë hala udbashat e vjetër si Isa Mustafa, Skënder Hyseni, Lutfi Haziri, e mos vetë për Lumir Abdixhikun se pse atë nuk e pyet kush.

Pra, a din çka më së miri të bjenë me shku te Dradan Molliqaj sa me ja shtu një argat për lotesjellës nëse ka nevojë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat