Petkoviq kryeson delegacionin serb në raundin e ri të dialogut në Bruksel

Aktuale

Petkoviq kryeson delegacionin serb në raundin e ri të dialogut në Bruksel

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 13:24
Petar Petkoviq

Delegacioni i Serbisë, i udhëhequr nga drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Petar Petkoviq, do të marrë pjesë në raundin e ri të dialogut në Bruksel të planifikuar për të martën, më 27 shkurt, mëson Tanjug.

Delegacioni po udhëton me ftesë të të dërguarit special të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak.

Lajçak ftoi Serbinë dhe Kosovën që në kuadër të dialogut të diskutojnë dekretin për heqjen e pagesave të dinarit në Kosovë, të cilin Banka Qendrore e Kosovës e miratoi në fund të dhjetorit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat