Operohet 15-vjeçari i plagosur në Ferizaj, i largohet plumbi nga parakrahu

Aktuale

Operohet 15-vjeçari i plagosur në Ferizaj, i largohet plumbi nga parakrahu

Më: 12 prill 2024 Në ora: 18:26
Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, i cili foli për rastin e 15 vjeçarit të plagosur

Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 15-vjeçarit të plagosur, i cili tashmë është operuar.

Ai tha se 15-vjeçari ka qenë i plagosur në parakrahun e djathtë, ku në radiografi është vërtetuar se i njëjti e ka pasur një plumb në plagë.

“Ortopedi ka intervenuar ku e ka larguar plumbin, i cili i është dorëzuar Policisë së Kosovës dhe pas mobilizimit, pasi ka qenë edhe një frakturë e njërës kockë, është pranuar në repartin e ortopedisë”, tha Fazliu.

Tutje, ai tha se pacienti është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa trajtimin po e vazhdon në repartin e ortopedisë.

Këtë të premte, rreth orës 14:40 në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ka ndodhur një vrasje e një gruaje 21-vjeçare dhe është plagosur vëllai i saj 15-vjeçar.

Policia ka njoftuar se në orën 15:15 ka arritur që ta arrestojë të dyshuarin V.A., 36-vjeçar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat