Kurti pret në takim zyrtaren e DASH-it

Aktuale

Kurti pret në takim zyrtaren e DASH-it

Më: 20 maj 2024 Në ora: 15:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim, Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick.

Takimi po mbahet i mbyllur për media.

Chulick është takuar edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Vizita e saj ka të bëjë me çështjet kritike për marrëdhëniet në mes të dy vendeve.

Këtë e ka bërë të ditur ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, përmes një postimi në platformën X.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat