Policia në Florida vjen me një kërkesë pas vrasjes së shqiptares, japin edhe detajet e fundit për rastin

Amerika

Policia në Florida vjen me një kërkesë pas vrasjes së shqiptares, japin edhe detajet e fundit për rastin

Nga: M.H. Më: 1 gusht 2021 Në ora: 18:55
Foto nga vendi i ngjarjes

Oficerja e Informacionit Publik të Departamentit të Policisë në Shën Petersburg, Sandra Bentil thotë se një telefonatë 911 erdhi rreth orës 5:30 pasdite të shtunën në lidhje me një person i cili ishte qëlluar në bllokun 100 të Rrugës 60 në Jug.

Kur oficerët mbërritën, Bentil tha se gjetën 27-vjeçaren Joana Peca të vdekur brenda një makine nga një plagë e dukshme me armë zjarri.

Dy fëmijët e vegjël të Pecës ishin gjithashtu në makinë, të padëmtuar, por të tmerruar, sipas policisë.

 

"Dy fëmijë të vegjël sonte do të shkojnë në shtrat pa nënën e tyre," tha Bentil, shkruan CBS17.com përcjell “Bota sot”.

Policia tani po i kërkon komunitetit çdo informacion në lidhje me incidentin.

"Sa herë që kemi fëmijë, jeta e të cilëve është prekur nga dhuna në këtë mënyrë, ne i kërkojmë komunitetit që të lutemi të dalë përpara," tha ajo.

Banorët mund të telefonojnë linjën telefonike jo urgjente të SPPD në numrin 727-893-7780 me çdo informacion që mund të kenë mbi incidentin. Për të paraqitur një këshillë anonime, shkruani SPPD dhe këshillën tuaj në 847411 (tip411).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat