Kur Washingtoni flet me zë të lartë e të qartë, falë punës së palodhshme të Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane

Amerika

Kur Washingtoni flet me zë të lartë e të qartë, falë punës së palodhshme të Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane

Nga: Faton Bislimi Më: 27 shtator 2021 Në ora: 06:24
Pamje nga takimi

"Presioni i Washingtonit dhe bashkësisë ndërkombëtare duhet të bije mbi Beogradin e jo Prishtinën; asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk mund e nuk duhet të bëhet në mënyrë që bije ndesh me interesat nacionale të Kosovës; dhe këtu duhet pasë parasysh nevojën imediate për të drejta të shqiptarëve në Luginën e Preshevës; Kosova mbetet aleati ynë më i sigurtë në rajon..."

-- Citat nga Senatori Bob Menendez, Kryetar i Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit të SHBA-ve!

Kjo është mënyra e vetme se si ndikohet në politikën e jashtme amerikane; kështu u arritë përkrahja e Washingtonit për lirinë e pavarësinë e Kosovës; ky është angazhimi i pashoq i Ligës sonë; ky është suksesi i lidhjes me Amerikën dhe ruajtja e Republikës tonë, shtetit tonë -- sovran e të pavarur, të lirë e demokratik, në miqësi permanente me SHBA-të!

Në këtë takim me Senatorin Menendez, pas një bashkëbisedimi të këndshëm me të dhe bashkëshorten e tij, pata rastin që t'ia dhurojë edhe një kopje të librit tim mbi shpëtimin e hebrenjëve gjatë Holokaustit!

#Krenar #LigaLobiYnë #USA

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat