Kanada ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Amerika

Kanada ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Më: 18 shkurt 2022 Në ora: 07:39
Foto nga vendi i ngjarjes

Kanada është ndriçuar me ngjyrat e flamurit të shtetit të Kosovës. Kjo për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Ambasadori i Kosovës në Kanada, Adriatik Kryeziu ka publikuar fotografi nga ky ndriçim.

Postimi i plotë i Kryeziut:

Çfarë nate e bukur sonte në Kanada.

E ndriçuar kudo- nga bregu në breg, me ngjyrat (blue-gold-white) e flamurit të Republikës së Kosovës.

Faleminderit Kanada !

#KosovoinCanada

#IndependenceDay

#Kosovo14'

Image
Postimi në Facebook
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat