Kishat ortodokse ruso-serbe të shpallën anti-Zot dhe anti-Njerëzimit në botë!

Amerika

Kishat ortodokse ruso-serbe të shpallën anti-Zot dhe anti-Njerëzimit në botë!

Nga: Skënder Karaçica Më: 9 prill 2022 Në ora: 20:57
Skënder Karaçica

Në tërë historinë ortodokse të Rusisë dhe Serbisë si ,,vëllazëri,,në mes të dy popujve (me përkthim,-v.j.)duhet të shpallet anti-Zot dhe anti-Njerëzimit në botë!

Luftërat e përgjakura në Evropë dhe Ballkan,u bënë me skenarët e duarëve të përgjakura të kishës ortodokse të Rusisë dhe Serbisë.

Kjo po shihet nga afër,edhe sot në Ukrainën e përgjakur me skenarët deri në shkallë të gjenocidit nga regjimi fashist i Kremlinit dhe komanda e Vladimir Putinit.

Moska dhe Beogradi,përmes kishës artodokse po e marrin,,bekimin,,(sic!)për të shfarosur deri në substancë popujt tjerë jo rus dhe jo serb,që tashti po e sheh tërë bota se çfarë po ndodh në Ukrainën e lirë dhe sovrane.

Kisha ortodikse e Rusisë dhe Serbisë,gjatë historisë e kanë hapur flakën e luftës dhe varrët për shfarosje të popujve jo rusë dhe jo serbë në Evropë!

Çikago,9 prill 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat