Arrestohet avokati shqiptar, zbardhen akuzat që rëndojnë

Amerika

Arrestohet avokati shqiptar, zbardhen akuzat që rëndojnë

Më: 12 janar 2023 Në ora: 11:11
Gazmir Xhurxhi

Arrestohet shqiptari në New York.

Gazmir Xhurxhi, sipas njoftimit zyrtar nga Zyra e Emigracionit dyshohet për mashtrim në Shqipëri.

Ai kishte shkelur vizën e tij për qëndrim në SHBA.

Xhurxhi punonte si avokat në Shqipëri dhe në janar të vitit 2018 ishte arrestuar pasi akuzohej se kishte mashtruar një qytetar, duke i marrë 17 milionë lekë të vjetra. Më 3 tetor të vitit 2018, ai mbërrin në SHBA me vizë.

Sipas njoftimit zyrtar, Xhurxhi duhej të qëndronte në SHBA deri më 2 prill të vitit 2019. Gjykata e Tiranës e dënoi Xhurxhin për mashtrim më 8 maj të vitit 2018.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat