Escobar merr librin “KOSOVA, Sovranitety versus Integritety”, nga ambasadori Arben

Amerika

Escobar merr librin “KOSOVA, Sovranitety versus Integritety”, nga ambasadori Arben

Nga: Beqir Sina Më: 15 maj 2024 Në ora: 22:01
Pamje nga takimi

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, një javë para largimit të tij nga kjo detyrë dhe në pritje për të marrë një detyre të re në Departamentin e Shtetit është takuar në një takim rutin në mjediset e Departamenitit të Shtetit me mikun e tij Haxhi Dauti .

Z. Dauti postojë në statusin e Këshillit Shqiptar Amerikan fotografit nga ky takim.

Mbishkrim shkroi se ishte këaqësi e veçantë të takoja sot në Washington z. Escobar, ku "Fjala kryesore ishte KOSOVA!" .

Ajo që bie në sy nga ky takim është se zoti Dauti i ka dhuruar zotit Eskobar librin  “KOSOVA, Sovranitety versus Integritety”, i ambasadorit Arben Çejku, libër ky analitik i promovuar javën e kaluar në Nju Jork.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat