Të dielën më 23 tetor zhvillohet maratona e Tiranës

Atletika

Të dielën më 23 tetor zhvillohet maratona e Tiranës

Më: 14 tetor 2022 Në ora: 13:10
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama ftoi sot qytetarët që të regjistrohen në këtë maratonë në të cilën fiton kush merr pjesë, teksa ndau në rrjetet sociale edhe ftesën e atletes, kampiones së Evropës, Luiza Gega.

Atletja Luiza Gega fton qytetarët të regjistrohen në këtë maratonë, teksa shprehet se të garosh në vendin tënd me popullin tënd është një emocion i papërshkueshëm.

“Kam garuar në shumë qytete të ndryshme të botës, si Rio, Tokio, Paris, Stamboll e shumë të tjera, por të garosh në qytetin e Tiranës, maratonën e Tiranës është më e bukura.

Të garosh për vendin tënd, popullin tënd është nder dhe privilegj, por të garosh në vendin tënd me popullin tënd është një emocion i papërshkueshëm. Prandaj regjistrohuni në maratonën e Tiranës dhe shihemi më 23 tetor tek sheshi Skënderbej”, u shpreh Gega.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat