Joshua i gatshëm, ja mesazhi i tij

Boksi

Joshua i gatshëm, ja mesazhi i tij

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 13:32
Joshua i gatshëm, ja mesazhi i tij

Anthony Joshua nuk ka përjashtuar marrjen e një pagese më të ulët në mënyrë që të përballet me bashkatdhetarin e tij, Tyson Fury në Angli.

Boksieri 31-vjeçar, i cili pritet të përballet me Kubrat Pulev të shtunën përpara 1000 tifozëve në SSE Arena në Londër, theksoi se ai do të bënte atë që duhej për ta marrë Tyson në të njëjtën ring me të në maj.

“Tyson, i aftë të përballet me kampionët e botës”

Joshua u pyet nëse do të mendonte të luftonte me Furyn, ai u përgjigj: “Po, pse jo? Tani po luftoj Kubrat Pulev për një ulje të madhe të pagave”.

Promovuesit e Joshua po bëjnë shkurtime të pagave këtë vit sepse duhet ta mbajnë sportin gjallë.

“Ne të gjithë jemi duke bërë pjesën tonë në minutë, kështu që nuk do të kisha mendje ta bëja përsëri. Kjo nuk po më dëmton mua, dhe gjithashtu është për një kauzë më të madhe. Është një luftë e madhe, por objektivi kryesor është si ta marrim Furyn ne ring?”, tha Joshua.

“Objektivi kryesor është kryerja e kësaj beteje. Ekziston padyshim elementi që tifozët janë gjëja më e rëndësishme dhe i bën ata së bashku të shikojnë një klasike britanik.”

“Çfarë financash mund të mbledhim për ta futur Fury në ring? Është e vështirë, por padyshim që do të shkoja për fansat këtë herë, sigurisht”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat