Nunes rikthehet në kafaz në mars

Boksi

Nunes rikthehet në kafaz në mars

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 11:17
Nunes rikthehet në kafaz në mars

Kampionia e dyfishtë e botës në artet marciale mikse Amanda Nunes, do të mbrojë titullin e peshës “feather2eight” (pesha 61-66kg) në eventin UFC-259, që do të zhvillohet më 6 shkurt të vitit të ardhshëm (ende nuk dihet vendi).

Përballë “luaneshës” braziliane do të jetë australiania Megan Anderson.

Nunes, 20 fitore e 4 humbje, ka fituar 11 duelet e fundit.

Ajo mban edhe titullin kampion bote të peshës “bantamweight” (pesha 56-61kg). ndërsa Anderson numëron 11 fitore e 4 humbje në kafaz.

Kjo përballje duhej të ishte zhvilluar në eventin UFC-256, por Nunes pati probleme shëndetësore dhe sfida u anullua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat