Khabib refuzoi 100 milionë dollarë

Boksi

Khabib refuzoi 100 milionë dollarë

Më: 7 janar 2021 Në ora: 16:56
Khabib refuzoi 100 milionë dollarë

Çfarë spektakli do të ishte. Kampioni botëror i MMA-së në kategorinë e peshave të mesme, Khabib Nurmagomedov kishte një ofertë prej 100 milionë dollarësh të përballet me Floyd Mayweather.

Sidoqoftë, mundësi rus, tashmë i pensionuar, e refuzoi këtë ofertë.

“Po, është e vërtetë që ata na ofruan 100 milionë dollarë për një duel me Mayweatherin”, tha menaxheri i rusit, Ali Abdelaziz.

“Të gjithë u pajtuan, madje edhe presidenti i UFC-së, Dana White, por Khabib nuk pranoi”, tregon më tej ai.

“Së pari, Mayweather duhej ta kuptonte se Khabib është mundës i UFC-së dhe se përballja duhej të ishte në kafaz dhe jo në ring boksi”, shtoi Abdelaziz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat