Berisha mposhtet nga ukrainasi 

Boksi

Berisha mposhtet nga ukrainasi 

Nga: K.G. Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 19:39
Berisha mposhtet nga ukrainasi 

Boksieri i Kombëtares së Kosovës, Çlirim Berisha, nuk e pati ditën e tij, duke pësuar humbje në turneun në Budvë të Malit të Zi. 

“Sot në të tetën e finales në ring u paraqit boksieri në 64 kg ÇLirim Berisha, i cili boksoi kundër boksierit nga Ukraina Matuakubov Bozorboi.

Edhe pse Berisha pësoi humbje nga boksieri më me përvojë, dha gjithçka nga vetja dhe gjatë tri raundeve boksoi si luan”, shkruan në faqen e Federatës së Boksit të Kosovës. 

Megjithatë ishte një përvojë e mirë për Berishën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat