Azemi, medalje e argjendit nga turneu në Bullgari

Boksi

Azemi, medalje e argjendit nga turneu në Bullgari

Më: 12 mars 2021 Në ora: 17:17
Azemi, medalje e argjendit nga turneu në Bullgari

Boksieri shqipëtar, Ardijan Azemi, arkëtoi medaljen e argjendit në turneun e fortë të boksit “Emil Yechev”, i cili u zhvillua në Sofje të Bullgarisë.

Boksieri shkupjan në finalen e madhe të turneut të Bullgarisë, pësoi disfatë nga boksieri vendas, Georgi Stoev me rezultat 2-1.

Në bazë të luftës dhe formës së treguar, Azemi ndoshta edhe meritoi fitoren në këtë përballje. Së paku kështu mendon edhe trajneri i tij, Naser Haruni.

“Kudo në vend tjetër të kishte kjo ndeshje, Ardiani do të ishte fitues. Referimi jo korrekt i bullgarëve. Urime Ardian për luftën,” ka shkruar mes tjerash trajneri Haruni në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat