Khabib jep sinjale rikthimi

Boksi

Khabib jep sinjale rikthimi

Më: 18 mars 2021 Në ora: 11:28
Khabib jep sinjale rikthimi

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram” i ka çuar një mesazh presidentit të UFC-së, Dana White.

Rusi ka postuar një foto bashkë me ish-presidentin e UFC,së Lorenzo Fertitta. “Ishte një kënaqësi të takohesha me Lorenzo”, shkruan Khabib Nurmagomedov, 29 fitore e 0 humbje në UFC.

Më tej, Khabib shkruan: “Dana White, me dërgo vendndodhjen tënde”.

Një mesazh ky që lë të mendosh se rusi dhe numri 1 i arteve marciale mikse do të takohen së shpejti. Ndoshta për të diskutuar për të ardhmen dhe rikthimin e Khabib në kafaz.

Khabib nuk duelon që prej eventit UFC-254, zhvilluar në tetorin e vitit të kaluar, ku mposhti Justin Gaethje. Pas fitores, rusi deklaroi tërheqjen e tij nga kafazi, por UFC ende nuk ia ka hequr titullin, pasi shpreson edhe për një duel të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat