Boksieri i Kosovës përballet me rusin me nënshtetësi serbe 

Boksi

Boksieri i Kosovës përballet me rusin me nënshtetësi serbe 

Nga: K.G. Më: 8 maj 2021 Në ora: 12:17
Boksieri i Kosovës përballet me rusin me nënshtetësi serbe 

Boksierët e Kombëtare së Kosovës para sfidave të mëdha dhe synojnë finalen e madhe.

“Sot me 8 maj në gjysmëfinale në ring paraqiten 64 kg Shpëtim Bajoku i cili do te boksoj kundër boksierit nga Sllovenia Veber Nik Nikolov.

81 kg Besart Pireva bokson kundër boksierit nga Rusia Vladimir Mironchikov me nënshtetësi serbe që përfaqëson Serbinë. Duelet fillojnë nga ora  13:00”, njofton Federata e Boksit të Kosovës. 

Dy meçe pritet të janë interesante në Kampionatin Ballkanik që po zhvillohet në Zagreb të Kroacisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat