Turneu 'Lah Nimani' me 15-16 maj

Boksi

Turneu 'Lah Nimani' me 15-16 maj

Më: 12 maj 2021 Në ora: 16:46
Turneu 'Lah Nimani' me 15-16 maj

Federata e  Boksit e Kosovës, për të 13 herë organizon turneun ndërkombëtar të boksit “Lah Nimani”, më datë 15-16 maj në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, ky  turne memorial  është tradicional.

“Ky manifestim tradicional sportiv organizohet  në nderim të figurës se madhe legjendës, trajnerit te madh Lah Nimani..

Për ta nderuar ngjarjen e madhe sportive , janë paraparë të marrin pjesë boksier nga: Maqedonia,  Shqipëria, Danimarka, Sllovakia dhe Përfaqësuesja e Kosovës.

Turneu do të mbahet pa shikues dhe  sipas këshillat e dalura nga OBSH,MSH dhe IKSHP, gjithnjë duke e ruajtur distancën fizike 1.5 -2 metra.
15.05.2021 gjysmëfinalja, ora 17:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat