Boksierët e Kosovës në Kampionatin Evropian U-22

Boksi

Boksierët e Kosovës në Kampionatin Evropian U-22

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 20:49
Boksierët e Kosovës në Kampionatin Evropian U-22

Kombëtatja e Kosovës në boks do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian U-22, që prej sot deri më 25 qershor mbahet në Abruzzi të Italisë.

Kosovën e përfaqësojnë boksierët: Bashkim Bajoku (-52 kg), Patriot Behrami (-69 kg), Besart Pireva (-81 kg), trajneri Shefki Bogujevci dhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli

Boksierët tanë janë të përgatitur dhe synojnë rezultate të mira.

Bogujevci shpreson më shumë edhe në fat sportiv sepse e gjitha do të varet edhe nga shorti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat