Pacquiao i jep fund karrierës në boks

Boksi

Pacquiao i jep fund karrierës në boks

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 13:43
Pacquiao i jep fund karrierës në boks

Manny Pacquiao ka konfirmuar se është pensionuar përfundimisht.

Pacquiao pak kohë më parë ka zyrtarizuar kandidaturën e tij për president të Filipineve.

“Karriera ime në boks? Karriera ime në boks tashmë ka përfunduar”, deklaroi ai për “Toni Talks”.

“Kam qenë në boks për një kohë të gjatë dhe familja ime thotë se është e mjaftueshme”, tregoi ai.

Pacquiao ishte për herë të fundit në ring muajin e kaluar kundër Yordenis Ugas të Kubës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat