Haxhi Krasniqi kundër Boesel, këto janë statistikat

Boksi

Haxhi Krasniqi kundër Boesel, këto janë statistikat

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 12:30
Haxhi Krasniqi kundër Boesel, këto janë statistikat

Boksieri shqiptar Haxhi Krasniqi do të kthehet në ring ditën e nesërme (e shtunë), ku do të përballet sërish me Dominic Boesel, për ta mbrojtur titullin kampion që e fitoi para një viti.

Krasniqi do të zhvillojë rimeçin me Dominic Boesel, të cilin e mposhti me 10 tetor të vitit 2020 në raundin e tretë me nokaut.

Pas asaj fitore, Krasniqi u shpall kampion bote IBO dhe WBA në peshat gjysmë të rënda.

Megjithatë, ditë më parë u zyrtarizua nga boksieri shqiptar se do të ketë rimeç me Dominic Boesel, i cili do të luhet më 9 tetor të këtij viti, respektivisht ditën e nesërme.

Krasniqi ka një rekord prej 51 fitore, 19 prej tyre me nokaut dhe 6 humbje, ndërsa Boesel ka 31 fitore, 12 prej tyre me nokaut dhe 2 humbje, njërën nga ato pikërisht nga Krasniqi.

Haxhi Krasniqi është 31-vjeçar, kurse Boesel 34.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat