Fitoi ndaj Wilderit, kjo është deklarata e Tyson Furyt pas super meçit

Boksi

Fitoi ndaj Wilderit, kjo është deklarata e Tyson Furyt pas super meçit

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 07:12
Tyson Fury, Deontay Wilder

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të.

Ky ishte padyshim një nga përballjet më interesante në histori të boksit, me dy boksierët që na dhuruar emocione të mëdha.

Pasi mbrojti titullin WBC në peshat e rënda, Tyson Fury dha këtë deklaratë:

“Unë u lëndova. Wilder është një goditës i madh dhe një njeri i madh. Zoti më ngriti në këmbë sonte. Unë i jap atij lavdinë”, tha fillimisht Fury pas meçit.

“Ishte një luftë e madhe sonte. Është një nga meçet më të mira në historinë e këtij sporti. Unë gjithmonë kam thënë se jam më i miri në botë dhe ai është i dyti më i miri”, vazhdoi Fury.

“Unë jam një sportist, shkova për t’i treguar atij dashuri dhe respekt dhe ai nuk donte t’a kthente. Pra, ky është problemi i tij. Unë do të lutem për të, kështu që Zoti do ta zbusë zemrën e tij”, përfundoi Fury.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat