Fury tregon nëse do të pensionohet pas fitores ndaj Wilderit

Boksi

Fury tregon nëse do të pensionohet pas fitores ndaj Wilderit

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 09:57
Tyson Fury

Boksieri britanik, Tyson Fury e ka mundur me nokaut në raundin e 11-të Wilderin, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi.

I pyetur pas meçit nëse ai mund ta përfundojë karrierën e tij pas kësaj fitoreje, Tyson Fury thotë: “A e dini se çfarë? Unë do të dal dhe të pi disa pije dhe të pushoj. As që po mendoj për boksin”.

Gjatë 11 raundeve, pesë herë u rrëzuan boksierët. Fillimisht Wilder në raundin e tretë, pastaj Fury dy herë në raundin e katërt, Wilder sërish në raundin e 10 dhe në të parafundit Fury e nokautoi përfundimisht.

Kujtojmë se Fury me Wilderin kanë bërë tri meçe. I pari shkoi barazim, teksa dy të tjerët i fitoi Fury. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat