A është Kosova në Kampionatin Botëror në Beograd? AIBA: Boksierët nga 105 shtete do të marrin pjesë

Boksi

A është Kosova në Kampionatin Botëror në Beograd? AIBA: Boksierët nga 105 shtete do të marrin pjesë

Nga: Kemajl Goca Më: 10 tetor 2021 Në ora: 14:04
A është Kosova në Kampionatin Botëror në Beograd? AIBA: Boksierët nga 105 shtete do të marrin pjesë

Sot është data 10 tetor, fiks edhe 14 ditë hapet perdja e Kampionatit Botëror në boks, që do të mbahet në Beograd.

A do të merr pjesë Kombëtarja e Kosovës në Kampionatin Botëror, ende nuk ka asgjë zyrtare në faqen e Federatës Ndërkombëtare të Boksit – AIBA!

Sipas kësaj faqe, thuhet se kanë aplikuar 105 shtete!

AIBA vetëm njofton  se 105 shtetet e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, por nuk ka dhënë emrat e shteteve pjesëmarrëse. Vetëm dihet se fituesi i medaljes së artë shpërblehet me 100 mijë euro, i argjendi me 50 mijë dhe i bronzti me 25 mijë euro.   

“Boksierët nga 105 shtete do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror - XXI të boksit për meshkuj në Beograd. Numri i boksierëve të regjistruar është 650, që është rekord në historinë e turneut”, thuhet në faqen e tyre.

Kosova duhet të kërkojë me ngulm pjesëmarrjen me simbole shtetërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat