Shumë ankesa e kritika për gjyqtarët e boksit të Kosovës! Kush është fajtori i kësaj gjendje?  

Boksi

Shumë ankesa e kritika për gjyqtarët e boksit të Kosovës! Kush është fajtori i kësaj gjendje?  

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 15:04
Shumë ankesa e kritika për gjyqtarët e boksit! Kush është fajtori i kësaj gjendje?  

Drita nga Gjilani, Gjakova 137, Prizreni, po ashtu anëtari i bordit të Federatës së Boksit të Kosovës, Afrim Majanci, pastaj Musli Zymberi, kryetar i Shoqatës së Trajnerëve të Kosovës, ankohen e kritikojnë për referimin në Kampionatin e Kosovës në boks, që u mbajt në Mitrovicë nga data 1-3 tetor!

Mëkat të dëmtohen boksierët, duke iu referuar ankesave të lartpërmendurve! 

Çfarë po ngjan me referimin në boksin e Kosovës? A është punuar në 20 vitet e fundit? Pse gjithë këto ankesa e revoltë nga ana e klubeve?

Kush duhet të marrë përgjegjësinë?

Përderisa edhe Afrim Majancin e quan referimin katastrofë, e për disa referë thotë se nuk do t’i kisha lejuar të hyjnë as në ring, ky është një shqetësim i madh.

Pse gjithë këto ankesa?

Ankohet klubet nga qytetet e mëdha, Prizren, Drita e Gjilanit, Gjakova 137 dhe emri i madh i boksit Afrim Majanci. Edhe më interesant është se ankohen e kritikojnë protagonistë që janë brenda institucioni të federatës si Majanci e Zymberi, ky është treguesi më i mirë për gjendjen që po kalojnë!

Kush është fajtor i kësaj gjendje?  Raportohet se edhe Sefedin Braha është i pakënaqur me referim! Kah po shkojmë?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat