Mehmet Bogujevci u largu pa ndonjë ceremoni e dhuratë speciale!

Boksi

Mehmet Bogujevci u largu pa ndonjë ceremoni e dhuratë speciale!

Nga: K.Goca Më: 13 tetor 2021 Në ora: 17:34
Mehmet Bogujevci u largu pa ndonjë ceremoni e dhuratë speciale!

Mehmet Bogujevci është shqiptari i parë nga Kosova, që fitoi medalje të argjendtë në Kampionatin Botëror në vitin 1978.

Kapiten i Gjeneratës së artë të klubit të boksit Prishtina në fund të viteve të 70-ta dhe në fillim të viteve të 80-ta, ndërsa si sekretar i përgjithshëm punoi në 20 vitet e pas luftës në Federatën e Boksit të Kosovës. 

Ai u larguar edhe zyrtarisht në fund të muajit korrik nga Federata e Boksit e Kosovës por është interesant se ai u largua nga ky institucion pa ndonjë ceremoni e dhuratë speciale për kontributin që ka dhënë.

Një ceremoni speciale për Bogujevcin do të kishte qenë edhe qershia mbi tortë sepse është emër i madh i sportit të Kosovës.

Me 24 tetor në Beograd mbahet Kampionati Botëror, ndërsa para 43 viteve është mbajtur kjo ngjarje po në këtë vend kur Bogujevci u bë nënkampion i botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat