Lama dhe Etemi, gati për Botërorin në Beograd

Boksi

Lama dhe Etemi, gati për Botërorin në Beograd

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 11:27
Lama dhe Etemi, gati për Botërorin në Beograd

Jasin Lama dhe Arsim Etemi, janë dy boksierët nga Maqedonia që do të garojnë në Kupën e Botës, që nga 24 tetor e deri më 9 nëntor do të zhvillohet në Beograd të Serbisë.

Që të dy boksierët janë në Beograd dhe nën drejtimin e trejnerit Ruzhdi Kallaç, janë duke përgatittur për pjesëmarrjen në eventin ndërkombëta të boksit.

Në këtë eskpeditë ishte paraparë që të jetë edhe Gorjan Slavevski, mirëpo ky I fundit anuloi pjesëmarrjen dhe do të vazhdojë karrierën në boksin profesionist.

Kujtojmë se në Kupën e botës në boks, do të paraqiten 635 boksierë në 13 kategori dhe nga 105 vende të botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat