​Bëhen përgatitjet e fundit për turneun ndërkombëtar të boksit ”ADEM JASHARI"

Boksi

​Bëhen përgatitjet e fundit për turneun ndërkombëtar të boksit ”ADEM JASHARI"

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 12:14
Foto ilustrim

Edicioni i 23-të i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari” organizohet me 20 dhe 21 nëntor në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Tashmë Federata e Boksit të Kosovës ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për organizimin dhe zhvillimin e këtij turneu, transmeton KosovaPress.

Madje, tashme janë publikuar edhe oraret e ballafaqimeve që do të zhvillohen gjatë këtij turneu të cilat edhe mund t’i gjeni më poshtë.

E shtunë, 16:00h | Gjysmëfinalet

E diel, 12:00h | Finalet

Përfaqesuesja e Kosovës

1 Jeton Berisha- 54kg.

2 Bashkim Bajoku-54kg.

3 Arbnor Zeneli- 54kg.

4 Drilon Arifi- 63.50

5 Shpetim Bajoku- 67kg

6 Arlind Hysenaj - 67kg.

7 Patriot Behrami- 71kg.

8 Jozef Rrasi- 71kg.

9 Imer Mangjolli-75kg.

10 Eralb Berisha- 92kg.

11 Besim Brahimi-selektor

12 Mehmet Haxhani-trajner

13 Lirim Shllaku - trajner

Gjyqtarë:Gjysemfinale

Agim Shala

Agim Tahiraj

Safet Syla

Fadil Bekteshi

Visar Ibrahimi

Granit Qorri

Marigona Beadini

Luan Krasniqi

Agron Nushi

Fatlum Agushi

Filip Nue

Gjyqtarë: Finale

Agim Shala

Agim Tahiraj

Safet Syla

Fadil Bekteshi

Visar Ibrahimi

Granit Qorri

Marigona Beadini

Luan Krasniqi

Agron Nushi

Personat zyrtarë

Sima Viorel- supervisor

Sylejman Voca – visor

Nadir Shllaku– visor

Agron Kamberi – mjeku jujdesta

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat