Florian Marku - Jorick Luisetto, ja në sa ora pritet të zhvillohet meçi

Boksi

Florian Marku - Jorick Luisetto, ja në sa ora pritet të zhvillohet meçi

Nga: Kemajl Goca Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 14:12
Florian Marku - Jorick Luisetto, ja në sa ora pritet të zhvillohet meçi

Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte nga ora 20.00 deri 21.00 pritet të zbarkojë në ring, kundër francezit Jorick Luisetto.

Edhe pse nuk dihet saktësisht ora sepse varet krejtësisht sesi do të shkojnë meçet paraprake.

Meçi do të zhvillohet në “SSE Arena” të Londëres, i cili zgjon kureshtje të madhe tek dashamirët e boksit.

“Jam shumë i përgatitur dhe mezi e pres këtë ndeshje. Ju pres të gjithëve në ‘Sse Arena Wembley”.

Mos harroni të merrni flamurin Shqiptar me vete”, ka shkruar Marku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat