Ky është sportisti më grushtin më të rëndë

Boksi

Ky është sportisti më grushtin më të rëndë

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 13:09
Ky është sportisti më grushtin më të rëndë

Sportisti rus i arteve marciale mikse Khabib Nurmagomedov, ish-kampion bote në peshën e lehtë, i tërhequr nga sporti me rekordin 29 fitore, 0 humbje, në një intervistë për “Yahoo” ka deklaruar se Justin Gaethje është sportisti me grushtin më të fortë me të cilin është përballur në kafaz.

Sfida mes tyre u zhvillua në tetorin e vitit të kaluar (UFC 254) dhe ishte dueli i fundit në kafaz për rusin, që më pas vendosi të tërhiqej nga sporti.

“Justin godet fort, sikur të godet një maune.

Grushtet e tij, shkelmat e tij janë të fuqishëm. Askush nuk më ka goditur aq fort sa ai”, tha Khabib Nurmagomedov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat