Shteti afrikan i kërkon diçka të çuditshme Mike Tysonit

Boksi

Shteti afrikan i kërkon diçka të çuditshme Mike Tysonit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 13:04
Shteti afrikan i kërkon diiçka të çuditshme Mike Tysonit

Shteti afrikan i Malawi, ku kultivimi i kanabis për qëllime mjekësore është i lejuar, i ka kërkuar zyrtarisht ndihmë ish-kampionit të botës në peshën e rëndë, boksierit amerikan Mike Tyson, të bëhet ambassador i industrisë lokale të këtij vendi.

“Malawi nuk mund t’ia dalë dot mbanë i vetëm në këtë sektor kaq kompleks dhe ka nevojë për një partner.

Ne duam të emërojmë Mike Tyson si ambasador i sektorit të kanabis në Malawi”, ka shkruar në një letër publike Ministri i Bujqësisë së këtij vendi, në një letër të publikuar disa ditë më parë.

Mike Tyson është një kultivues i kanabis në vendin e tij, biznes me të cilin ka disa vite që merret.

Ndërkohë që shteti i Malawi ka dy vite që ka vendosur të lejojë kultivimin e kësaj bime për qëllime mjekësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat