Gjithçka gati për turneun ndërkombëtar “Besim Kabashi”

Boksi

Gjithçka gati për turneun ndërkombëtar “Besim Kabashi”

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 20:43
Gjithçka gati për turneun ndërkombëtar “Besim Kabashi”

Sot u mbajt konferenca zyrtare për turneun Internacional “Besim Kabashi” si dhe u bënë matjet e sportistëve.

Na presim ndeshje profesionale me sportistë nga Europa,Azia dhe Afrika. Ky turnir organizohet për 10 vjetorin e shkuarjes në amshim të gladiatorit shqipëtar Besim Kabashi.

Homazhet tek varri i Besim Kabashit bëhen nesër me datën 04.12.2021 në ora 13:00 tek varrezat e fshatit Gurrakoc.

Ndërsa nisja për në turneun internacional Besim Kabashi në Tetovë të Maqedonisë bëhet nga Gurrakoci në ora 14:00.

Nisja bëhet me autobusë dhe makina private në mënyrë të organizuar. Lusin të gjithë të interesuarit të kenë me vete leternjoftimin biometrik dhe çertifikatën e vaksinimit ose një test negativ me vete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat