Pësoi 236 grushta, boksierja poston imazhet e lëndimeve të rënda

Boksi

Pësoi 236 grushta, boksierja poston imazhet e lëndimeve të rënda

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 10:08
Pësoi 236 grushta, boksierja poston imazhet e lëndimeve të rënda

Gutierrez shkoi gishtat e këmbëve me Serranon në kartonin e poshtëm të fitores me nokaut të Jake Paul ndaj Tyron Woodley më 18 dhjetor.

Serrano e fitoi meçin me vendim unanim, me gjyqtarët që shënuan ndeshjen 99-91, 99-90, 100-90 të gjitha në favor të portorikanes.

Gutierrez tani ka postuar në rrjetet sociale për të ndarë imazhe të tmerrshme të lëndimeve të saj.

Image

Ajo shkroi në Instagram: “Krenare që luftoj me një boksier të madh Serrano dhe Jordan.Thedon janë të jashtëzakonshëm dhe kanë qenë në gjendje të kënaqen dhe të luftojnë me të!!!

“Respekt dhe pasion për të njëjtin sport #boksin dhe luftimin me më të mirën ne përparojmë.

“Ngjarje mbresëlënëse! Çmenduri e pabesueshme”.

Gutierrez është një anëtar i Paul’s Most Valuable Promotions, por luftëtares 37-vjeçare i është dhënë një pezullim mjekësor pa afat nga Komisioni Atletik Shtetëror i Floridës për shkak të lëndimeve të saj.

Ajo do të ketë nevojë për leje nga mjeku i saj nëse do të lejohet të luftojë përsëri.

Serrano, nga ana tjetër, po kërkon të kthehet menjëherë në ring dhe po synon një luftë të madhe me Katie Taylor të Irlandës në Madison Square Garden.

Ajo tha: “Është koha e Katie Taylor, zemër.

“Ne të dy jemi tre të parët paund për kile. Disa njerëz më kanë në dy ose tre.

“Nuk ka rëndësi se si e shikon. Dy vajza paund për kile po e shohin.

“Ju keni një kampion të padiskutueshëm dhe një kampion bote në shtatë divizione që shkojnë pas njëri-tjetrit.

“Kjo është mega lufta që do të rrëzojë çatinë. Po shikojmë në Madison Square Garden, dhomën kryesore. Do të jetë një natë e mrekullueshme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat