Sportisti humb jetën tragjikisht 

Boksi

Sportisti humb jetën tragjikisht 

Nga: K.G. Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 16:03
Sportisti humb jetën tragjikisht 

Një tragjedi e tmerrshme ka ndodhur në artet marciale. 

Luftëtari amerikan i MMA-së, Jesse Henry, humbi jetën tragjikisht në një aksident të shtunën, kur një gomë shpërtheu në një kamion të zjarrfikësve që ai po mirëmbante!

Përveç si garues në ring, Henry ka punuar si zjarrfikës në Luizianën veriperëndimore për katër vitet e fundit. Pas shpërthimit, ai u godit në kokë, u transferua me shpejtësi në spital, por nuk mbijetoi nga plagët e marra.

Henry la pas një vajzë nëntëvjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat