Një Ligë që synon të rivalizojë UFC-në

Boksi

Një Ligë që synon të rivalizojë UFC-në

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 17:00
Një Ligë që synon të rivalizojë UFC-në

Khabib Nurmagomedov, ish-kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, i tërhequr nga sporti prej më shumë se një viti (29 fitore, 0 humbje), ka kohë që ka nisur të promovojë Ligën e krijuar prej tij, Eagle FC.

Një Ligë që synon të rivalizojë UFC-në, ku president është Dana White.

Ish-kampioni rus, i ka bërë së fundi një ofertë amerikanit Dustin Poirier, ish-rival në kafaz në shtator të 2019-ës, të duelojë në Ligën e tij.

“Nëse UFC do ta lërë të lirë, unë jam gati të nënshkruaj me Dustin, që të duelojë në Eagle FC. Së bashku mund të organizojmë disa duele bamirësie”, u shpreh Khabib.

“Të pres Dustin, më telefono, ti e di numrin e menaxherit tim”, u shpreh më tej Nurmagomedov, që ka një marrëdhënie të mirë me Dustin Poirier. Ky i fundit, pas dy fitoreve që arriti këtë vit ndaj Conor McGregor, u mund 10 ditë më parë nga braziliani Charles Oliveira, duke mos u shpallur dot kampion bote.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat