Fury: Nëna nuk e kuptonte famën time

Boksi

Fury: Nëna nuk e kuptonte famën time

Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 12:48
Fury: Nëna nuk e kuptonte famën time

Tyson Fury ka deklaruar se nëna e tij nuk e dinte që ai është shumë famshëm. Boksieri britanik u shpreh se ajo nuk e kupton përse fansat e ndalonin në rrugë në vitin 2018, gjatë një udhëtimi që ata bënin së bashku.

“Pas barazimit me Wilder në sfidën e parë, fansat më ndalnin në rrugë dhe më kërkonin autografë. Unë i tregova nënës time që jam kampion bote në peshën e rëndë”, u shpreh Tyson Fury.

“Mamaja ime Amber nuk e kishte kuptuar famën time.

Të jem i sinqertë, ajo ende nuk e kupton se çfarë kam arritur si boksier. Kur dolëm për të blerë nëpër dyqane, në Manchester, ajo nuk e kuptonte se përse fansat donin të dilnin fotografi me mua. Ajo më pyeste se si ka mundësi që unë njoh kaq shumë njerëz”, tha Fury.

Mamaja e Tyson Fury nuk ka qenë në asnjë nga duelet që djali i tij ka zhvilluar në ring.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat