Ruiz gati të përballet me Tyson Fury në mars të 2022-shit

Boksi

Ruiz gati të përballet me Tyson Fury në mars të 2022-shit

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 10:56
Ruiz gati të përballet me Tyson Fury në mars të 2022-shit

Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr, ish-kampion bote në peshën e rëndë, u shpreh i gatshëm të duelojë në mars të vitit të ardhshëm ndaj britanikut Tyson Fury. Ky i fundit mban titullin kampion të kategorisë WBC në peshën e rëndë.

Dy boksierët kanë marrëdhënie të mirë mes tyre dhe mund të kryqëzojnë dorezat në një përballje që do të zhvillohet në Amerikë.

“Eja të duelojmë bashkë miku im, unë jam i interesuar të fitoj titullin WBC”, u shpreh Andy Ruiz, 34 fitore e 2 humbje në karrierën e tij. Meksikani është gati të ngjitet në ring në mars, ndërkohë që nuk duelon që prej majit të këitj viti.

Ruiz është një emër i njohur në boks, pasi i shkaktoi humbjen e parë Anthony Joshua në vitin 2019, duke u bërë kampion bote në peshën e rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat