Emri i madh i madh i sportit, në uniformë dhe gati..

Boksi

Emri i madh i madh i sportit, në uniformë dhe gati..

Nga: K.G. Më: 2 janar 2022 Në ora: 13:36
Vitali Klitschko

Ish-kampioni i peshave të rënda në boksin profesionist thotë se vendi i tij ka qenë në luftë për tetë vjet.

Emri i madh i madh i sportit, në uniformë dhe gati të luftojë me Rusinë.

Kryetari i bashkisë së Kievit dhe ish-kampioni botëror i boksit Vitali Klitschko iu bashkua ushtrisë ukrainase dhe u bëri thirrje zyrtarëve të tjerë të bëjnë të njëjtën gjë.

Klitschko iu bashkua stërvitjeve të mbrojtjes territoriale të Ukrainës dhe me atë rast tha se vendi i tij tashmë ishte në luftë.

“Shumë prej nesh kanë shërbyer në ushtri dhe ato aftësi duhet të rikthehen. Mendoj se një trajnim i tillë është thelbësor për zyrtarët e rangut të mesëm dhe të lartë të një vendi që ka qenë tetë vjet në luftë”, - tha Klitschko për "Telegraph" britanik.

Vitali Klitschko është sportisti më i njohur në historinë e Ukrainës, së bashku me futbollistin Andrej Shevchenko, i cili tashmë është trajner i ligës së parë italiane Verona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat