Fury mesazh: Do të jem mbreti i Arabisë Saudite

Boksi

Fury mesazh: Do të jem mbreti i Arabisë Saudite

Më: 2 janar 2022 Në ora: 17:47
Fury mesazh: Do të jem mbreti i Arabisë Saudite

Boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën e rëndë, mund ta zhvillojë sfidën e tij të radhës në Arabinë Saudite.

Mesazhi që ai i ka dërguar fansave lë të mendosh se do të duelojë për herë të parë në Lindjen e Mesme dhe me shumë gjasa përballë tij nuk do të jetë Dillian Whyte, i mandatuar nga WBC (titull që mban Fury).

“Jam në palestër miq, duke u stërvitur. Do t’ju sjell së shpejti një lajm të madh.

Mbreti i Arabisë Saudite do të vijë sërish. Bëhuni gati se kam lajme të reja për ju”, ka shkruar Tyson Fury në rrjetet sociale, ende i pamposhtur në karrierën e tij. Me shumë gjasa, rivali i tij në marsin e 2022-shit do të jetë meksikani Andy Ruiz jr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat