Polici serb e habiti zyrtarin e Kosovës!

Boksi

Polici serb e habiti zyrtarin e Kosovës!

Nga: Kemajl Goca Më: 4 janar 2022 Në ora: 12:39
Polici serb e habiti zyrtarin e Kosovës!

Prapaskenat e vitit 2021, dalin disa prej tyre në sipërfaqe se si u sillen policia serbe me delegacionin e Federatës së Boksit të Kosovës. 

Boksierët e Kombëtares së Kosovës nuk u lejuan të hyjnë në Serbi për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror, duke u pengua nga Qeveria serbe dhe me pikë qëllimi.

Ky gjest i turpshëm i Serbisë çuditërisht mbetet pa u ndëshkuar nga Federata e Boksit Ndërkombëtar.
Boksierët tanë tri herë u kthyen në kufi.  

“Për ne nuk ka problem, mund të futeni brenda por nuk guxojmë me iu lejua me u fut, se kemi urdhër të prerë nga lartë (Qeveria Serbisë).

Nuk kemi çka me iu bë, kthehuni pas”, kjo ishte përgjigjja e policit serb në kufirin e Merdarës ndaj Latif Demollit, sekretarit të përgjithshëm të Federatës së Boksit të Kosovës. Demolli edhe sot është i çuditur se si fliste polici serb, duke dribluar në format e sojit të tyre.

Sot e asaj dite Serbia nuk u ndëshkua për këtë turp të madh nga AIBA.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat