Boksieri nuk i mban nervat dhe grushton arbitrin!

Boksi

Boksieri nuk i mban nervat dhe grushton arbitrin!

Më: 4 janar 2022 Në ora: 14:39
Boksieri nuk i mban nervat dhe grushton arbitrin!

Një ndeshje boksi për t’u harruar mund të konsiderohet ajo e Iago Kiladze i cili nuk rezistoi përballë Viktor Faust.

Kiladze ishte duke marrë vazhdimisht goditje nga kundërshtari dhe dukej i trullosur në ring, ndaj arbitri vendosi të përfundonte para kohe takimin dhe t’i akordonte fitoren Faust.

Megjithatë, ky vendim nuk u prit aspak mirë nga Kiladze i cili nuk i mbajti nervat dhe goditi arbitrin.

Për fat, goditja nuk pati ndonjë efekt të madh te gjyqtari, ndërsa tashmë për Kiladze pritet një dënim i ashpër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat