Vdes sportisti i Kosovës

Boksi

Vdes sportisti i Kosovës

Nga: K.G. Më: 26 janar 2022 Në ora: 13:00
Muhamet Ferizaj  - majtas e Muharrem Gjocaj - djathtas

Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj, jep lajmin e hidhur. 

Gjocaj konfirmon për vdekjen e ish boksierit Muhamet Ferizaj.

“Me një pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e mikut tim Muhamet Ferizaj.

Ne emrin tim dhe në emër të Klubit Boksit Amator Profi Peja ju shpreh ngushëllime familjarëve, miqve, shokëve dhe gjithë atyre që e njohën nga afër.

Me Muhametin kem kaluar shumë kohë së bashku, ku si dy boksier i kaluam shum sfida.

Muhameti ishte boksier i klubit Boksit Peja të viteve 80-ta, ku çdoherë në ring tregoj rezultate të shkëlqyshme.

Do ta kujtojmë gjithmonë si një shok, koleg dhe njeri të mirë ashtu siç ishte, i leht të qoftë dheu i Kosoves miku im”, ka shkruar Gjocaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat