Florim Xhabiri i pamposhtur në “ringun e jetës”!

Boksi

Florim Xhabiri i pamposhtur në “ringun e jetës”!

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:51
Florim Xhabiri i pamposhtur në “ringun e jetës”!

Boksieri Florim Xhabiri po ballafaqohet me një sëmundje të vështirë, por është i bindur se do ta mposht.  

“Florim Xhabiri i pamposhtur në “ringun e jetës”!

Në këto kohë, kur e padukshmja dhe paprekshmja, po mundohet për të na gjunjëzuar neve, në këtë vendbanim të përkohshëm të tokës, nganjëherë edhe duhet udhëtuar në brendësit më të thella të vetes, për të gjetur veten dhe forcën që na nevojitet, përballë çdo sfide e rreziku të padukshëm e dinak në jetë.

Sepse çdo person në jetë ka momente jo të mira, sfida shqetësimi, zhgënjimi etj... por gjithmonë duhet të kujtojmë se jeta nuk konsiston vetëm në vija të bardha e të zeza, dhe pavarësisht nga çdo gjëje, jeta duhet dashur, sepse vetëm atëherë ajo do të luajë me ngjyra të ndritshme fatin tuaj amor (siç e quante Nietzsche).
Kurse, Florimi është shembulli më i mirë i “fatit amor”!

Ndryshe, Florim Xhabiri dikur ishte një boksier por rrugëtimin ia ndaloi një sëmundje që tani me ky djalosh po e lufton!”, ka shkruar në faqen e “Arena Ring”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat