Reagon Federata e Kick-Box-it: Komiteti Olimpik i Kosovës, është i tri katër federatave dhe i grupeve! 

Boksi

Reagon Federata e Kick-Box-it: Komiteti Olimpik i Kosovës, është i tri katër federatave dhe i grupeve! 

Nga: K.G. Më: 28 janar 2022 Në ora: 20:05
Fatmir Makolli

Federata e Kick-Box-it e Kosovës, me kryetarin Fatmir Makolli, reagojnë ashpër në lidhje me kategorizimin e sporteve, sidomos të Federatës tyre. 

Madje ata akuzojnë rëndë!

“Komiteti Olimpik i Kosovës, është i tri katër federatave dhe i grupeve, klaneve dhe jaranave. 

Nuk e di a e dine sportdashësit kush është në këtë KOK.

Federata e ka një reagim rreh kategorizimit te sporteve, duhet me ju ardh turp çfarë kategorizimi kanë bërë. 

Federata e Kik Boksit  i ka tri medalje në Kampionatin Evropian. E kam një pyetje për atë Komision:  cilat federata kane sjell medalje evropiane?  Nuk kisha dashur te ceki me shumë.

Kanë sjell njerëz prej shteteve tjera duke i punësuar në KOK bile bile duke ju lidhur edhe rroga të majme.  

Kosova ka mjaft kuadro të sportit që kanë sakrifikuar me mbajt sportin gjallë në Shtetin tonë.

Federata  e Kick-Box-it të Kosovës, anulimin e këtij kategorizimi  joprofesional, ky komision i ka vlerësuar federatat e tyre më së larti”, reagon Bordi i Federatës së Kick-Box-it të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat