Synon triologjinë me Anthony Joshua

Boksi

Synon triologjinë me Anthony Joshua

Më: 11 mars 2022 Në ora: 13:55
Synon triologjinë me Anthony Joshua

Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr është në formë të mirë fizike dhe shpreson të zhvillojë triologjinë me britanikun Anthony Joshua.

Ky i fundit pret një përgjigje nga ukrainasi Oleksandr Usyk për të zhvilluar revanshin, por kampioni i botës ndodhet në vendlindje për të mbrojtur Kievin nga sulmet e ushtrisë ruse.

Për pasojë, Joshua është në kërkim të një rivali dhe Ruiz ka hedhur kandidaturën.

Të dy boksierët kanë nga një fitore në përballjet e mëparshme, ndërkohë që meksikani ishte i pari që mposhti Joshua dhe i mori titujt kampionë bote në peshën e rëndë në vitin 2019 (më pas Joshua fitoi revanshin).

Ruiz ka publikuar foto nga stërvitja e tij dhe duket në formë të shkëlqyer, duke dhënë një mesazh për Joshua. “Në formë dhe gati për t’u rikthyer në ring. Nëse Joshua kërkon një sfidant e di ku të më kërkojë. Kemi një diskutim të lënë në mes mes nesh dhe jam gati për ta rrëzuar sërish”, u shpreh Andy Ruiz Jr.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat